Stokta Yok
Taze Mutfak

Edovital Siyah Sarımsak 100g

Stok Kodu :
69,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Edovital Siyah Sarımsak 100g

  Siyah Sarımsak Nedir ? 

  Siyah sarımsak topraktan siyah olarak yetişmez. Yani  bir tür değildir.

  Kastamonu Taşköprü  Siyah Sarımsağı , Taşköprü’nün en kaliteli sarımsakları kullanılarak Kastamonu’daki modern üretim tesisimizde fermantasyon yöntemi ile üretilmiştir. Fermantasyon süresince sarımsak sıcak ve nemli bir ortamda 4-6 hafta kadar bekletilir. Hiç bir katkı maddesi ilave edilmeden bu ortamda uzun süre bekleyen sarımsak siyahlaşır ve besin içeriği zenginleşir. Rahatsız edici kokusundan  arınır.

       

  Neden Siyah Sarımsak ?

  Siyah sarımsak normal sarımsak içinde bulunan tüm besinlere sahiptir. Artı olarak içeriğinde bol miktarda S-Allil-sistein ( SAC )oluşur. SAC 'nin sağlığımıza  etkileri ile ilgili yapılmış sayısız çalışma vardır. Sarımsağın içindeki en faydalı besin ALİSİN dir.  Ancak alisin uçucu bir besindir. Siz örneğin cacık vb salat yapmak için kesip ezip veya doğrayıp bir süre bekletirseniz alisin tamamen kaybolabilir. ( Bu yüzden eskiler sarımsağı diş olarak yutmanın daha faydalı olduğunu söylerler ) 

  Tadı Nasıl ? Mideme Dokunur mu ? 

  Siyah sarımsağın tadı normal sarımsaktan tamamen farklıdır. Tadı meyvemsi ve tatlıdır. Normal sarımsağı kokusu veya mide problemleri sebepli kullanmayan kişiler siyah sarımsağın farklı aromasını beğenebilir. 

  Raf Ömrü Nedir ? 

  Hava geçirmeyen ve tekrar kapatılabilir fermuarlı paketi sayesinde raf ömrü olan 12 ay boyunca güvenle saklayabilirsiniz. 

  Nasıl Kullanırım ? 

  Günde bir kaç diş soyulmuş siyah sarımsak çiğneyerek tüketilebilir. Tatlımsı olması, ağızda ve vücutta koku yapmaması sebebiyle günlük yaşamda kullanılabilir.  

  Tüm salata ve geleneksel yemeklerinizde de kullanabilirsiniz.

  Kokar mıyım ? 

  Siyah sarımsak kısmen normal sarımsak gibi kokmakla birlikte , normal sarımsak yendikten sonra vücudunuzda koku yapmaz. Normalde Taşköprü sarımsağından bir diş yeseniz kokusunu vücudunuzda hemen hissedersiniz. Ancak istediğiniz kadar siyah sarımsak tüketinseniz de vücudunuzda hiç kokmayacaktır.  

  Hangi Yemeklerde Kullanırım ?

  Siyah sarımsağı tüm salata ve geleneksel yemeklerinizde kullanabilirsiniz . Izgara etin yanında çok uyumludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.