Eğriçayır

Eğriçayır Organik Arı Ekmeği 100g

Stok Kodu : T3574
285,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Arı Ekmeği Nedir?

  Arı ekmeği %100 doğal, işlenmemiş ve doğrudan kovandandır. Arı ekmeği arılar tarafından yapılır. Arılar poleni çiçeklerden bal peteği hücrelerine taşır ve az miktarda bal ile karıştırır, petek hücre dolduktan sonra balmumu ile kaplarlar. Tüm mevsim boyunca arı poleni kovanda fermente olur ve arı ekmeği haline gelir. Arı Ekmeğine aynı zamanda “Perga”da diyoruz.
  Arılar, Arı ekmeğini hem kendileri hem de yavruları için kışın tüketmek üzere depolar. Arılar proteine ihtiyaç duyduklarında arı ekmeğini kullanırlar ve fazlasını kovanda bırakırlar. Arıların kullanmadığı Arı Ekmeklerini sadece kış hazırlığı sırasında hasat ediyoruz. Bu şekilde arıların mutlu olmasını sağlıyoruz.
  Eğriçayır organik arı ekmeği, tamamen organik arıcılık yöntemiyle sınırlı miktarda toplanır, arı poleninden bile daha zengin içeriğe sahip süper bir besindir. Pestisit ve antibiyotik kalıntısı içermez. Polenin fermantasyon işlemi arı ekmeğini enzimler, vitaminler, mineraller, aminoasitler ve protein ile zenginleştirerek biyoyararlanımlarını arttırır.
  Arı ekmeği, barındırdığı B-grubu vitaminleri ve aminoasitler nedeniyle süper gıdalar arasında üst sıralarda yer almaktadır.
  Sabahları önerilir, çünkü arı ekmeğinin doğal enerji artırıcı etkisi vardır.
  Kullanımı Nasıldır?  
  1 yaş üstü çocuklar için günde 5 adet, yetişkinlerde ise 10 adet tüketebilirsiniz. Su, bal, süt veya yoğurt ile karıştırılarak tüketebilir, çay ve kahvenizde çözülmesini sağlayabilirsiniz. 
  Saklama koşulları nasıldır?  Serin ve kuru yerde saklayınız.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.