Cevizhane

Kaptanın Ceviz Çiftliği Kinoa Unu 750g

Stok Kodu :
214,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Kinoa Unu

  Genel Bilgilendirme:

  Kinoa , son yıllarda ülkemizde üretimi yaygınlaşan ve glütensiz ürünler içerisinde adı hızlı bir şekilde duyulmaya başlanan Chenopodioideae alt familyasından bir bitkidir aslında bitki tohumuda diyebiliriz. Tahıllar ile çok fazla karıştırılsa da aslında pancar ve ıspanakgiller familyasına ait glütensiz sınıfta yer alan kinoa ; yüksek oranda vitamin, mineral ve lif içerir. Kinoa tohumunda A, B, C, D ve K vitaminleri haricinde magnezyum, demir, çinko, kalsiyum ve fosfor açısından da zengindir.

  Günümüzde sadece çölyak hastaları değil, sağlığına önem veren, glütensiz beslenmek isteyen kişiler tarafından özellikle tercih edilmektedir.  Biz nasıl ürettik?

  İklim ve toprak koşullarını göz önüne alarak Türkiye’nin seçili bölgelerinde kinoa üretimi yapmaktayız. Bu sene Tarım İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak bölgemizde kinoa üretimini desteklemekteyiz. Kinoa tane üretimimiz hasat edildikten sonra glütenden arı bir tesiste temizlenir ve tohumun dışında bulunan zarımsı saponin özel bir makinede soyularak ayrıştırılır. Daha sonra kinoa elekten geçerek sınıflandırılır ve uygun nem derecesinde öğütüldükten sonra tertemiz bir şekilde paketlenir.  Nasıl kullanmalı?

  Kinoa lezzet bakımından Türk damak tadına oldukça yakındır. Kinoa unu ile birçok lezzetli glütensiz tarif yapılabilir. Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi pankek ve kreplerden tutun, tatlı ve tuzlu hamur işlerinde kullanılır ayrıca çorbalara kıvam ve lezzet vermek için tercih edilir.  Kinoa unu pişirme detay ve tariflerine instagram hesabımızdan ulaşabilirsiniz.


  İçindekiler: Kinoa Unu

  Alerjen Uyarısı: -

  İçermez: Koruyucu ve katkı maddesi , süt ürünü içermez.

  Gramaj ve Muhafaza: Serin kuru bir yerde, direk ısı ve ışığa maruz kalmadan kendi ambalajında en az 1 yıl süresince muhafaza edebilirsiniz.

  Net 750 gr.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.