Misbahçe

Misbahçe Defne Sabunu 170g

Stok Kodu : 2643
45,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Ne İçin Kullanılır? Yüz, vücut ve saç temizliği

  Birçok tarihçi, defne sabununu dünyanın ilk modern katı ve dikdörtgen sabun kalıbı olarak tanımlar. Halep sabunu olarak da bilinen Misbahçe Defne Sabunu’nun kalitesinin püf noktası atalarımızın tarifine göre elde üretilmesidir. Ayvalık’taki bahçemizden elde edilen zeytinyağı ve Defne Yağı ile formüle edilen bu sabun güçlü temizleyici özellikler taşır.

  Hangi cilt tipi için uygundur? Tüm cilt tipleri için uygun olmakla birlikte karma ve yağlanmaya meyilli ciltlerde ekstra faydalıdır.

  Üretim yöntemi: Geleneksel sıcak yapım metodu

  İçindekiler: Sodium Olivate, Laurus Nobilis Fruit Oil, Aqua

  İçeriklerin % 100'ü doğal kökenlidir.

  Koku tanımı: Temiz, taze, ferah

  Başka ne öğrenebilirim?

  Sıcak işlem sabun yapımı, antik Babil'de MÖ 2800 yıllarına kadar uzanır. Biz bu geleneksel sabun yapımı yöntemini en iyi içeriklerle günümüze taşıyoruz. Önce Defne ve Zeytinyağı, Su ve Kostik ile birlikte paslanmaz çelik kazanlarda birleştirilir ve yakıt olarak zeytin küspesi kullanılan ateş üzerinde kaynatılır. Haftalar süren kaynatma işlemi sırasında yağ, kostik ve suyla reaksiyona girerek kalın bir sıvı sabun oluşturur. Karıştırıldıktan sonra karışım büyük tepsilere dökülür. Kalıplama için zamanlama çok önemlidir, tam olarak doğru zamanda ve sıcaklıkta sabun, kırılmadan elle kesilir ve damgalanır. Yeterince kuruduktan sonra 3 ila 6 ay yaşlandırılmak üzere özel oda sıcaklığında saklanır. Sabun yaşlanırken birkaç kimyasal değişikliğe uğrar. Sabunun serbest alkalin içeriği (sabunlaşma sırasında yağ ile reaksiyona girmeyen kostik) hava ile yavaş reaksiyona girmesi üzerine kaybolur. Sabunun nem içeriği azalır, bu da sabunun sert ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

  Ph değeri kaçtır?

  9 ila 10 arasındadır.

  Ciltte kuruluğa sebep olur mu?

  Defne Sabunu, Ayvalık’ın zeytin bahçelerinden elde edilen soğuk sıkım Zeytinyağı ile baz oluştururken formülüne eklenen zengin yağ asitleri içeren Defne Yağı sayesinde cildin florasına zarar vermeden kirlerden arındırmayı hedefler.

  Uyarılar

  Haricen kullanım içindir. Göz ile temasından kaçınınız. Göz ile temas ettiği durumunda bol su ile durulayınız. Kızarıklık veya kaşıntı gibi reaksiyon göstermesi durumunda kullanmayı bırakınız. Doğrudan güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza ediniz.  Cildinizi ılık suyla hazırladıktan sonra sabunu yeteri kadar köpürtüp yüze dairesel hareketlerle uyguladıktan sonra su ile arındırınız. Sabah akşam tekrarlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.