Naturiga

Naturiga Organik Baobab Tozu 100g

Stok Kodu : 3520
89,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Afrika kıtasında "Hayat Ağacı" olarak adlandırılan 30 metre uzunluğundaki ünlü Baobab ağaçlarının meyvesinden elde edilmiş,

  limonumsu nacrenciye tadı ve yumuşak aroması ile içine girdiği lezzetlere tad veren ve doğal olarak yüksek C vitamini ve yüksek lif içeren Baobab meyvesi tozu ile tanışın!

  Dalında doğal olarak kuruyan dünyadaki tek meyvedir. 6 ay boyunca güneşte doğal ortamında kuruyarak suyu buharlaşan baobab 6 ayın sonunda içindeki yüksek besin değerlerini koruyan sert kabuğundan ayrılmak üzere hasat edilir.

  Baobab tozu özellikle C vitamini başta olmak üzere B3 vitamini,B6 vitamini,demir ve potasyum içerir.Yüksek diyet lifi içerir.

  2 tatlı kaşığı(ya da 1 çorba kaşığı) kadar olan kullanım ölçüsünde (10 gr) yaklaşık olarak günlük ;

  C vitamini ihtiyacının %31'i

  B6 vitamini ihtiyacının %12'si

  Niacin ihtiyacının %10'unu

  Demir ihtiyacının %5 ini

  Potasyum ihtiyacının %5 ini

  Magnezyum ihtiyacının %4 ünü

  Kalsiyum ihtiyacının %4 ünü

  Lif ihtiyacının %18 'ini  karşılayabilir.Hem çözünebilir,hem çözünemeyen lif içeriği ile Baobab bir prebiotiktir.


  Baobab, antioksidanlar ve polifenollerle içerir.

  Günlük yaşamımızda baobab tozundan faydalanmanın hızlı ve kolay bir yolu için direkt suya veya sıcak suya karıştırılarak tüketilebilir, sebze/meyve suyu, çay veya smoothie gibi en sevdiğiniz içeceklerle karıştırmayı deneyebilirsiniz.Ayrıca ev yapımı birçok tarife hamur işlerine,pudinglere ekleyebilirsiniz.Isı ile özelliklerini kaybetmez. 

  Baobab'ın hamile veya emziren kadınlarda genel olarak güvenli bir besin olarak belirtilmekle beraber etkileri üzerine araştırmalar sınırlıdır.

  Bu nedenle herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, alımını ölçülü tutmak, gözlemleyerek tüketmek ve doktorunuza danışmak en iyisidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.