Naturiga

Naturiga Organik Karnıyarık Otu Tohumu Tozu (Psyllium) 100g

Stok Kodu : T3487
165,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Organik Karnıyarık otu tohumlarının kabuğundan elde edilen bu toz, içerdiği %77 oranındaki yüksek lif yapısı ile ünlüdür.
   
  Suda çözünebilen yapıya sahip olan bu lifler, mideden geçip su ile birleştiğinde jelimsi bir kıvam alır.
   
  Normal beslenme düzeni haricinde ayrıca glütensiz unlar ile yapılan tariflerde kullanılabilmektedir.
  Bilindiği üzere glütensiz unları kullanmanın en büyük zorluğu, tariflerde kullanırken glüten içeren unlar gibi bir dokuya sahip olamamaktır.
  İşte bu noktada imdadımıza karnıyarık otu tohumu tozu yetişiyor. Glütensiz unlar ile yapılan tariflerde bağlayıcı görev görüyor ve tariflere doku ve esneklik katıyor.
   
  Kalite ve üretim
  Ham karnıyarık otu tohumları mekanik işlemler ile temizlenir.Temizleme aşamasından sonra kabuk giderme işlemleri başlar.İşlemi kısaca özetlemek gerekirse;
  Tohumun zımpara değirmenleri ile ezilmesi ve bu esnada kabuğunun otomatik bir vakum sisteminde kapalı devre içinde ayrılmasını içerir.
  Tohumlar ve kabuk hafif mekanik bir basınç altında ayrılır.
  Ayrılan bileşenler elekten geçirilerek birbirinden uzaklaştırılır.
  Geri kalan saf kabuk kısmı yine mekanik olarak kırılır, ufalanır ve artık kullanıma hazır şekilde, hijyenik ortamda güneş ışığı geçirmeyen ambalajlardan oluşan büyük çuvallarda paketlenir.
   
  Menşei: Almanya
   
   Nasıl kullanırım?
   

  Günde 1-2 kez yemeklerden önce 1 tatlı kaşığı kadar karnıyarık otu tohumu tozu suya karıştırarak bekletmeden tüketilebilir.

   

  Glutensiz unlar ile yapılan hamur işleri tariflerine eklenebilir.

   
  Nefis Naturiga tariflerinden ilham almak ve Karnıyarık otu tohumu kabuğu tozu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Superfood_naturiga instagram sayfasından bizi takip edebilirsiniz.
   
  www.tazemutfak.com'da satışı yapılmakta olan ürünler ile ilgili,internet sitelerinde yazılabilecek bilgiler hakkındaki yasal mevzuat gereği gıda ürünleri ile ilgili hastalık veya fayda belirterek sağlık beyanı ve tanıtımı yapılmamaktadır. Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için dilerseniz info@tazemutfak.com adresine de mail gönderebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.