Wefood

Wefood Organik Kenevir Tohumu Tozu 100g

Stok Kodu : T3219
49,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler


 • Kenevir Tohumu (Hemp Powder) nedir?
  Kenevir tohumu doğanın bir armağanıdır. Dünyadaki en besleyici tohumlarından biridir ve chia, keten tohumlarından daha zengin protein oranına sahip müthiş bir süper gıdadır. Kenevir tohumu birçok kişi tarafından doğada herhangi bir yerde bulunan en güvenli, en sindirilebilir, dengeli, doğal ve eksiksiz protein, amino asitler ve esansiyel yağlara sahip besin olarak kabul edilir.

  Wefood Kenevir Tohumu Tozu, ısıl işlemden geçmemiş, soğuk pres yöntemi ile işlenmiş olduğundan sindirimi konusunda herhangi bir rahatsızlık hissi duymaz, besini konforlu bir şekilde tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra taşıdığı yüksek lif değerleri açısından, uzun saatler boyunca açlık hissi ile başa çıkabilmenize yardımcı olur. Glütensiz içeriği sayesinde, yaşamı çekilmez hale getirebilen glüten hassasiyetine bağlı çölyak rahatsızlığına karşı, yiyeceklerinizde kullanabileceğiniz harika bir karbonhidrat alternatifine dönüşebilir.

  Wefood Kenevir Tohumu Tozu, soğuk preslenmiş ve hiçbir ışıl işleme maruz kalmamıştır, tamamen organiktir.

  Wefood Kenevir Tohumu Tozu Nasıl Tüketilir?
  Su, süt, meyve suyu gibi sıvı içeceklerinizle birlikte kullanımı oldukça pratik olan kenevir tohumu tozunu, arzu ettiğiniz şekilde beslenme rutininize katabilirsiniz. Ayrıca, kimi özel tarifler ile hazırlayabileceğiniz smoothie, milkshake gibi içecekler sayesinde tüketimini daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

  Bir “süper gıda” olarak kenevir tohumu tozu, gıda tüketim alışkanlıklarınıza rahatlıkla uyum sağlayabilen, güne zinde hazırlamanızı kolaylaştıran etkili bir besin haline gelir. Enerji verici olması sayesinde günün en erken saatlerinde, kahvaltılarınızda hazırlayabileceğiniz farklı tariflerle birlikte kullanabilir, gevrek ve yulafın dahil olduğu atıştırmalıklarda ya da hazırladığınız çeşitli müsli karışımlarında pratik kullanımını tercih edebilirsiniz.

  Birçok şekilde tüketimi mümkün olan Wefood kenevir tohumu tozu, kek ve kurabiye gibi unlu gıdalar ya da spor sonrası enerji verici atıştırmalıklarınızda yer alarak günlük protein ve lif ihtiyacınıza katkı sunar. Bilhassa una alternatif olarak, glüten hassasiyetine karşı kullanabileceğiniz etkili bir gıdaya dönüşür. Öğlen ya da akşam yemeklerinde, salatalarınızın çeşnisinde kullanarak hoş aromasından faydalanabilirsiniz.

  Wefood kenevir tohumu tozu, atıştırmalıklarınızı daha sağlıklı hale getirirken ara öğünlerde yoğurt ile birlikte tüketimi, sizi yemek saatine dek tok tutmanın en iyi yollarından biri haline gelir. Ürün belli oranda yağ içerdiğinden, sertleşmesini önlemek üzere kullanıma başladıktan sonra buzdolabınızda saklamanız tavsiye edilir.

  Doğanın insanlara mucizesi olan bu değerli ürün, kenevir tohumu besin değerleri nelerdir?


  Kenevir Tohumu Tozu
  Besin Değerleri (100 g için)
  Enerji 358 kcal/1495 kj
  Toplam Yağ 11 g
  Doymuş Yağ 1,7 g
  Doymamış Yağ 9 g
  Karbonhidrat 5,2 g
  Şeker 4,1 g
  Protein 50 g
  Lif 21 g
  Potasyum 1283 mg
  Fosfor 1782 mg
  Magnezyum 805 mg


  Menşei: Romanya


T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.