Stokta Yok
Taze Atölye

Yeliz Utku ile Vegan Kahvaltı Sohbeti 14 Aralık Cumartesi 10:00-12:00

Stok Kodu : 2435
180,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Yeliz Utku kahvaltı sohbetleri bitkisel beslenenler, veganlar, alerjik çocukları olan ebeveynler için hem sohbet hem de uygulama içeren bir tür atölye olacak aslında. Son 12 yıldır vegan beslenen, hamileliğini de bu şekilde geçiren iki çocuk annesi olan Yeliz Utku vegan beslenme konusunda yaygın olan ön yargı ve mitleri yıkmak için seminer ve atölyeler veriyor. 

  Bu buluşmada vegan bir kahvaltı sofrasında sohbet ederken, hem kafanızdaki soruları yanıtlamaya çalışacak hem de uygulamalı tarifler de gösterecek.


  2007 yılından bu yana vegan olan Yeliz Utku Koç Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. Yaz ve kış tatillerinde California Institute of Technology’den (Caltech) aldığı araştırma burslarıyla projeler hazırlamıştır. Üniversiteyi bitirdikten sonra New York Üniversitesi’nde doktora yapmak için New York’un göbeğine taşındı. 6 yıl kaldığı New York’ta hayatı değiştiğini ifade eder. Zira  yoga ve veganlıkla orada tanışır. Experimental Cuisine Collective’in kurulmasında rol alır. ve bilim insanları, aşçı şefler, beslenme uzmanları, gıda üreticileri, gazeteciler ve yazarlarla tanışır. French Culinary Institute’un (şimdi The International Culinary Center) yeni tatlar ve dokular geliştirmeden sorumlu şefleriyle beraber mutfakta çalışır.  New York Üniversitesi’nde biyolojik moleküllerin kimyası üzerine yaptığım çalışmalarla master ve doktorayı bitirir ve Dr. ünvanı kazanır. Hala Koç Üniversitesi'nde ders veriyor ve araştırmalar yapıyorum. Favori konuları kanseri önleme, beslenme, ve sürdürülebilir hayat/enerjidir.

  2 çocuk annesi olan Yeliz Utku'nun veganyemekler.com adında bir de blogu vardır.


  Yer: Taze Mutfak İstinye

  Poligon mah. Poligon Cad. No  2/A

  İstinye,Sarıyer

  14 Aralık 2019 

  10:00-12:00

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.