Taze Atölye

Atölye - Kendine Uygun İdeal Kiloda Farkındalıkla Kalmak

Stok Kodu : 2407
200,00 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Klinik Psk Şeniz Ünal & Beslenme Uzmanı Alican Demiroğlu 

  "Kendine Uygun İdeal Kiloda Farkındalıkla Kalmak" 
  Klinik Psikolog ve diyetisyen birlikte anlatıyor.
  Kilo alma-verme döngüsü nedir?
  Bu döngüden nasıl çıkarız?
  Düşük karbonhidrat beslenme ve aralıklı orucun biyolojjik ve psikolojik etkisi.
  Bilinçaltında kendini sabote etme mekanizmaları.
   
  İ​nsan kompleks bir varlık. Onun deneyimlediği hiç bir konu da basit olamaz haliyle... Bugün dünya nüfusunun neredeyse yarısı (% 40'ı) fazla kilolu ve % 15'i de obezite sınırını aşmış ise de bu konunun basit, tek bir çözümü olmadığı barizdir. Her uzmanlık kendi alanının en önemli olduğunu söyleyebilir. Maalesef istatistikler bunu göstermiyor. Her "mucize" çözüm bir süre sonra sönüyor...
  Fazla kiloluluk pek çok bacağı olan kompleks bir durumdur. Obezite ise metabolik bir hastalıktır, irade sorunu asla değildir. Her kompleks konu gibi fazla kiloluluğun da multidisipliner çözümleri olması gerektiğini yavaş yavaş kabulleniyor tıp dünyası ve toplum. Bir dolu alt başlıkta inceleniyor artık. 
  Bu seminerde "kilo alma - verme döngüsünden" çıkıp, sabit bir kiloda kalamamanın nedenlerini iki farklı uzmanlık alanından dinleyip, farklı çıkış/çözüm yolları hakkında bilgi alacaksınız. Fizyolojik açıdan düşük karbonhidrat ve glutensiz beslenmenin (aralıklı oruçla desteklenerek) biyolojik ve psikolojik etkilerini dinleyeceksiniz. Aslında bilgi açısından dolu olmamıza rağmen, kendi kendimizi sabote eden mekanizmaları da keşfedeceksiniz. Amacımız kendi hayatınızdan örnekler bularak küçük veya büyük yeni bilgi / farkındalıkla seminerimizden ayrılmanızdır. Bu atölyede kısa bir imgeleme çalışması deneyimleme fırsatı da bulacaksınız. 
  Görüşmek üzere,
  Klinik Psikolog Dr. Şeniz Ünal
  Beslenme Uzmanı Dyt. Alican Demiroğlu
  14 Kasım Perşembe 18:30-20:30
  Taze Mutfak, İstinye
   
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.