Blend 1601

Blend 1601 Filtre Kahve 250g

Stok Kodu : 4313
289,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Blend 1601 Filtre Kahve 250g

  KAVRULMUŞ VE ÖĞÜTÜLMÜŞ KAHVE

  Coffea Arabica türü çiğ çekirdek kahveden üretilmiştir.

  Özellikleri: Yüksek rakımda Shade Grown olarak yetişmiş, birinci sınıf Arabica çekirdeklerdir. Bu özellik kahveye, yetiştiği bölgenin zengin aromasını verir. Hand Picked yani sadece elle toplanır. Bizim için hala çok değerli olan el emeği kahvemizde de üstün özelliklerden biridir. Teneke kutuyu açtıktan sonra plastik kapakla rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  Blend1601, ince dokunuşların, zarafetin, nicelik yerine niteliğin önemli olduğu butik ve özel harman bir kahvedir. İnce zevklerimizi, farkındalıklarımızı, nefaseti, yalınlığı tekrar hatırlamamıza neden olan zarif bir duygudur. Bu kahve keçinin patika yolunda olduğunuzu hissettirir. Yavaş ve usul usul ilerlediğiniz çiçekli, mis kokulu… Etrafınızdaki güzelliklerin farkına vardığınız, kah tırmanarak yorulduğunuz, kah bir ağaç gölgesinde dinlendiğiniz bir yürüyüştür. Hızlı hayatlarımıza bir mola vermektir.

  Tavsiye edilen tüketim tarihi ve parti numarası kutu altındadır.

  Tarım ve Orman Bakanlığı TR-35-K-019816 işletme kayıt no’lu, ISO 9001:2015 , ISO 22000:2005 ve ISO 14001:2015 belgelerine sahip tesislerde Türk Gıda Kodeksi Kahve ve Kahve Ekstraktları Tebliği’ne uygun olarak Toprağın Ritmi Gıda ve Tasarım Ürünleri A.Ş. için fason olarak üretilmiştir.

  Cinsi: Coffea Arabica türü çiğ çekirdek kahveden üretilmiştir.

  Paket gramajı: Net 250 gr/paket

  İçinde ne var?
  Kavrulmuş ve öğütülmüş kahve.

  Nasıl hazırlayalım?
  Filtre kahve makinesi, french-press, V60, Chemex ile demleyebilirsiniz. Damak tadınız ideal ölçünüzdür. Başlangıç olarak 1 kupa su için 6-7 gr (1 tatlı kaşığı) filtre kahve ya da 2 kupa için 1 yemek kaşığı kahve kullanabilirsiniz.

  Nasıl saklayalım? Serin, kuru yerde, kendi özel paketinde ya da kapaklı kavanoz gibi kendi kutunuzda saklayabilirsiniz.

   

  Ufak delik ve görevi: Kahve kavrumundan tüketimine kadar bünyesinden, başta karbondioksit olmak üzere bir takım gaz çıkışı sağlamaktadır. Teneke kutu ambalajda gaz çıkışı teneke altına oluşturulan bu delik ile sağlanmış olur. Aksi halde kutu içinde zamanla oluşan birikmiş gaz, tenekenin patlaması veya açılırken oluşan basınç farkıyla kahvenin etrafa saçılması ile sonuçlanabilir. Bu durumu önlemek amacıyla teneke altı delik açma işlemi pakette kullanılan bir nevi valf görevini sağlamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.