Glutensiz Ürünler Atölyesi

GUA Tahin 350g

Stok Kodu :
199,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Glutensiz Ürünler Atölyesi Tahin 350g

  Glutensiz Ürünler Atölyesinin tahini Türkiye’nin en iyi susam tohumlarının yetiştiği Ege bölgesinin susamlarından üretir. Geleneksel yöntemler kullanılarak (taş değirmende öğütme) üretilen tahin, üst seviye bir kalite ve lezzet ile sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya şimdiden aday!

  Muğla yöresinde yetişen atalık susam tohumlarından üretilen tahinimiz, yüksek yağ oranı ile benzerlerinden çok daha kaliteli ve lezzetlidir. Piyasada bulunan farklı menşei ve karıştırılmış susam tohumlarından üretilen tahinlerin ortalama yağ oranı %50 – 52 aralığında iken ürettiğimiz tahinin yağ oranı %60 – 62 aralığındadır. Dar bir alanda ve çok az üretilen bu atalık susam tohumları harikulade lezzette bir tahine dönüşmüştür.

   Tahin Nasıl Üretilir?

  Dar alanda yetiştirilen atalık susam tohumlarından üretilen tahinimiz en hassas üretim prosesleri uygulanarak sizlere sunuluyor. Tahin üretimi öncesi giren tüm susam tohumları teknolojik düzeyi yüksek laboratuvarlarda testi ve analizi yapıldıktan sonra belirlenen kriterleri karşılayan tüm hammadde, üretim için hazırlanır. Susam Tohumları belirlenen optimum sıcaklıkta kavrulur. Daha sonra tahin haline getirilmek üzere geleneksel taş değirmenlerde öğütülür. Ardından öğütülen tahin, herhangi bir katkı maddesi eklenmeden doluma hazır hale getirmek için hazırlanır. Son olarak büyük bir titizlikle uygulanan dolum işleminden sonra sofralarda lezzet şölenlerine hazır hale getirilir.

  Yerli susamdan elde edilen tahinimizi pekmez karıştırmadan bile tüketmek mümkün.

  En güzel humusları yapmanızı sağlayacak şahane bir ham madde.

  Ya kabak tatlınızın üzerine dökmeyi bir deneyin.

  İçindekiler Yerli Susam

  350 gr

  Menşei Türkiye

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.