Güzel Gıda Organik Ham Kakao 320g (ST0511)

Fiyat : ₺496,90(KDV Dahil)
₺496,90 'den başlayan taksitlerle

Güzel Gıda Organik Ham Kakao 320g

 

 

Organik Ham Kakao ürünümüzün esanssız olup, sadece kakao çekirdeklerinden oluşan hoş kokusuna, pasta ve tatlılarınıza kattığı lezzete inanamayacaksınız. Halihazırda alışık olduğumuz ve yaygın olarak görülen, koruyucu ve katkı maddesi içeriğiyle satılan ürünlerden farkı saf ve katkısız olmasıyla beraber, organik tarım sertifikalıdır. Orijinal ismi Organic Raw Cacao Powder olarak geçen ürünümüze bayılacaksınız.

Menşei: Peru

 

Net Miktar: 320 g

Organik Ham Kakao Nedir

Yıl boyunca kontrollü ve erişime uzak alanlarda üretimi yapılan tek cins (Criollo) kakao çekirdeklerinin ısıl işlemden geçmeden öğütülmesidir. Organik Ham Kakao 320 g çok özel bir üründür. Normal kakaodan farkı hafif ve yumuşak tadın tam tersine acımsı ve ekşimsi bir tada sahip olmasıdır. Diğer bir fark ham kakaonun hiçbir fabrikasyon süreçlerinden geçmeyerek doğallığını korumasıdır.

Neden Güzel Ada Gıda Ham Kakao

Ürünlerimiz arasında olan Ham kakaomuz, katkı maddesi ve esans içermeyen Organik Tarım Sertifikalı üründür. Bu iki özelliği ile benzersiz olan ürünümüz, konvansiyonel muadillerine göre sentetik koruyucu ve zirai ilaç kalıntısı barındırmamaktadır. Özellikle sağlıklı yaşam konusunda yüksek bilinçli aileler ve bireylere hitap eden ürünümüz Avrupa Birliği, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye standartlarında organik tarım sertifikasyonu ile karşınızdadır.

Organik Ham Kakao 320 g Nasıl Üretilir

Organik tarım sertifikalı kakao ağaçlarının toplanan meyveleri öncelikle doğal fermente işleminden geçer. Fermantasyon süreci kakaonun olgunlaşmasını sağlar. Daha sonra bu kakao çekirdekleri sadece Peru’da bir avuç üreticide bulunan, sterilizasyon, temizleme, ayıklama, baskılama ve kurutma işlemlerinden doğal yöntemlerle geçer. Bu işlemler içinde yüksek ısı ile ayrıştırılma, kurutma yapılmaz. Bu sayede ürünümüzün özelliği olan yüksek ORAC değerleri, Flavanol ve enzimleri ısıl işlem gören ürünlere göre daha yüksek olmaktadır. Bu ürün ısı görmediği için alışıla gelmiş kakaolardan daha sert ve yoğun tada sahiptir. Bu tadın oluşmasında dünya kakao endüstrisinin %8’inin ulaşabildiği en kaliteli çekirdek olan Criollo cinsi çekirdeklerin kullanılmasının faydası büyüktür.

Organik Ham Kakao Nasıl Kullanılır

Organik ham kakaomuzun kullanım alanını özellikle çiğ veya soğuk tatlar için tavsiye ediyoruz. Bunun nedeni eğer ısıtarak tüketmek isterseniz bunun için üretiminde de ısı görmüş organik kakaomuzun ayrı bir ürün olarak bulunmasıdır. Bu ürünümüzde ise magnezyum, fosfor, potasyum ve kalsiyum gibi değerli mineraller içerdiğinde, ORAC değerinin ve flavanol değerlerinden ötürü çiğ olarak tüketilmesini özellikle tavsiye ederiz. Ancak tabii ki ısıtılmasının da bir zararı yoktur.

Kullanımı ise çok basit;

 • Kakaolu sıcak glutensiz yulaf ezmesi yaparak
 • Doğal çikolata ve bar yaparak
 • Kek ve Pasta kremaları yaparak
 • Yulaf sütünü tatlandırarak
 • Bisküvi ve kurabiye yaparak
 • Dondurmalarda
 • Süt ve süt alternatifleri ile içerek

Organik Ham Kakao 320 g Kimler Kullanabilir

 • Tatlı yapmayı ve yemeyi sevenler
 • Doğal ve sağlıklı beslenenler
 • Ketojenik diyet yapanlar
 • Paleo diyet yapanlar
 • Veganlar
 • Vejeteryanlar
 • Helal gıda tüketicileri
 • Kosher gıda tüketicileri

Organik Ham Kakao ile neler yapılabilir

Sağlıklı beslenme ve yaşam günümüzde önemli bir yer almaktadır. Hem sağlıklı beslenerek hem de tatlıdan uzak durmaya çalışmak hepimiz için oldukça zordur. Hele bir de çocuklar söz konusu ise onlara katkı maddesi olmayan bir tatlı verebilmek hepimizin hayali idi. Tatlı krizlerinizi ham kakaodan yapılan çikolata, yulaf tatlıları ve barlar ile hem lezzet hem de sağlık açısından da kendinizi taçlandırabilirsiniz. Çocuklarınız ve sevdikleriniz ile mutfağa girerek ev yapımı dondurmalar yapabilir, bir porsiyon Brownie ve sizin de hayal gücünüze bağlı diğer tatlılarla da kendinizi şımartabilirsiniz. Bizim için en önemlisi siz ve sevdiklerinizin denemiş ve memnun kalmış olması olacaktır.

Organik Ham Kakao nasıl saklanmalıdır

Organik ham kakaomuz zirai ilaç içermemekte olup kimyasal bir işlemden geçmemiştir. Bu noktada biz ürünlerimizi sürekli olarak soğuk havada ve steril bir şekilde muhafaza ediyoruz. Sizden de mümkünse buzdolabınızda, değilse kuru ve ışık görmeyen ortamda muhafaza etmenizi, en taze ürünü yemeniz ve sevdiklerinizle paylaşmanız için tavsiye ediyoruz. Ancak bilinmelidir ki paketlerimiz sağlıklı cam kavanozlardır. Bu kavanozları kullanım sonrası geri dönüşüme verebilir veya evinizde tekrar tekrar kullanabilirsiniz. Amacımız ürünümüzden en iyi şekilde faydalanmanızdır.

 

 

Taze mutfak olarak ne yediğini önemsiyoruz!
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR