Novavera

NovaVera Yamalak Sarısı Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 500ml

Stok Kodu : 1681
140,90 TL
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Yamalak Sarısı Erken Hasat Natürel Sızma Zeytinyağı 500 ml
  Nova Vera Erken Hasat Yamalak, Aydın bölgesine özgü yerel bir çeşittir. Zedelenmeden dal sarsıcılar ile hasat edilen Yamalak Sarısı cinsi zeytinlerin soğutuculu kamyonlar ile  Ayvalık'a taşınarak BRC ve ISO 22000 belgelerine sahip Nova Vera Ayvalık tesislerinde soğuk sıkım yapılması ile üretilir.
  Serbest yağ asitliği değeri ise en çok %0,3'tür. 
  Zeytinden-zeytinyağına tüm aşamalarda 6 noktada ısı ölçümü yapılarak hamurun 22°C’nin altında tutulması sağlanmaktadır. Erken hasat ve soğuk sıkım işleme prensipleri tam anlamı ile uygulanarak zeytinin meyvesinde doğal olarak çok yüksek oranda bulunan fenolik bileşenlerin en üst düzeyde zeytinyağına geçişini sağlamaktır.
  Tattığınız zeytinyağı; tazeliği anımsatmalı  ve sizi mutlu hissettirmelidir. Ayrıca bir miktar zeytinyağı ağzınızda iken nefes aldığınızda boğaz ve geniz bölgesinde yakıcılık hissettirmelidir. Alınan bu çimen kokuları, acılık ve yakıcılık; zeytinyağınızın fenolik bileşenlerinden kaynaklanır ve zeytinyağınızın antioksidan kapasitesinin zengin olduğunu gösterir. 
  Nova Vera'da üretilen tüm ürünler, özel iklimlendirmeli depoda maksimum 18°C - 20°C aralığında muhafaza edilmektedir. 
  Yamalak Sarısı Erken Hasat Zeytinyağı’nın karakteristik özellikleri elma, deveci armut, yeşil çay ve çimendir. 
  Saklama Koşulları: 
  Zeytinyağınızı, 18°C’de serin, ışık ve rutubet almayan bir ortamda veya buzdolabında saklayabilirsiniz. 
  Bilyeli Kapak Nasıl Açılır: 
  Zeytinyağı şişenizin kapağını çevirerek – açtıktan sonra, şişeyi başaşağı tutarak birkaç defa sallayın ve ardından dibine elinizle vurun, yağınız rahatlıkla dökülecektir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.